Zdrowo i Sportowo – „Świętuj z Misiem Velvetusiem… na sportowo!

Zdrowo i Sportowo – „Świętuj z Misiem Velvetusiem… na sportowo!

W ramach akcji Zdrowo i Sportowo grupa „Tygryski” świętowała z Misiem Velvetusiem. Podczas zajęć dzieci doskonaliły ogólną sprawność fizyczną przy tym doskonale się bawiąc.

Na początku zajęć na przedszkolaki czekała rozgrzewka: marsz misiów. Dzieci maszerowały w kole zgodnie z dźwiękiem wystukiwanym na bębenku, na zmianę podnosiły i opuszczały maskotki, trzymały je przed lub za sobą. Przekładały maskotki między nogami itp.

Kolejną zabawą zaproponowaną przedszkolakom była „Misja ratunkowa Misia”- labirynt z wykorzystaniem papieru toaletowego. Zadaniem dzieci było pokonanie labiryntu oraz wydostanie z niego pluszowego misia tak by nie przerwać papieru.  

Następnie na dzieci czekał „Tunel”- zabawa z wykorzystaniem kół hula-hop. Zadaniem przedszkolaków było przejście między rozstawionymi kołami, tak żeby ich nie dotknąć.

Tygryski świetnie poradziły sobie również w zabawie „Skacz z misiem”- przedszkolaki przeskakiwały z koła do koła obunóż. W kilku kołach na dzieci czekały przytulanki, zadaniem przedszkolaków było odnalezienie misia polarnego i doprowadzenie go do ostatniego koła.

Następnie przedszkolaki musiały odszukać swoją zabawkę w zabawie „Znajdź swojego misia”. Dzieci stały ustawione w szeregu z zamkniętymi oczami, na sygnał nauczyciela otwierały oczy i starały się jak najszybciej odnaleźć swojego misia i wrócić z nim do szeregu.

Nie zabrakło rywalizacji drużynowej w „Bitwie na śnieżki”- zabawa z wykorzystaniem kulek z papieru toaletowego. Przedszkolaki podzielone na dwie drużyny na sygnał zaczynały przerzucać „śnieżki” na stronę przeciwnika.

Doskonalenie umiejętności celowania zapewniła zabawa „Misiowe kręgle”- dzieci ustawiały wieżę z rolek papieru, na szczycie ustawiając maskotkę misia. Zadaniem przedszkolaków było zbicie wieży.

Nie zabrakło także „Tańca z misiem”- zabawy tanecznej. Przedszkolaki tańczyły w parach wykonując polecenia nauczyciela np. miś tańczy między kolanami, między głowami itp.

Chwilę odpoczynku zapewniła zabawa „Gdzie podział się miś„- zabawa doskonaląca orientację przestrzenną. Zadaniem dzieci było odpowiednie ustawienie misia: na krześle; z lewej/prawej strony krzesła; za/przed/pod/nad krzesłem.

I już po chwili w sali gnał „Pociąg misiów” dzieci ustawiały się w pociąg i poruszały zgodnie z podanym tempem.

Z okazji święta misia nie mogło zabraknąć prezentów, dlatego też dzieci narysowały misia Velvetusia- praca zespołowa. Przedszkolaki na dużym arkuszu odrysowały kolegę/koleżankę, następnie dorysowały odpowiednie elementy tak, by powstał miś. Z okazji święta Misia Velvetusia dzieci dorysowały również tort, prezenty itp.

Podsumowaniem zajęć była zagadka, Tygryski odgadywały co jest na obrazku widząc tylko jego element.

Na koniec zabaw przedszkolaki wykonały pracę plastyczną pt. „Miś Velvetuś”. To był niezwykle pracowity dzień oraz świetna zabawa.

 

Nasze Dane Adresowe

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Rajgrodzie

ul. Stanki 14 19-206 Rajgród
nr tel: 86 272-14-16
e-mail: gimraj@wp.pl
e-mail: zsp@um.rajgrod.wrotapodlasia.pl

Przedszkole w Rajgrodzie

ul. Franciszka Zabielskiego 6, 19-206 Rajgród
nr tel: 86 272 31 69